Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pescagon/public_html/connessionedb.php on line 7
Club Azzurro Seniores 2014
3░ Prova
Ostellato Vallette
26/07/2014
1 PRANDI Giuliano 1,00 17.470 Lenza Emiliana (Tubertini)
2 NEGRI Fabio 1,00 17.260 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
3 GABBARRINI Cristian 1,00 15.620 S.P.S. Goldenfish (Tubertini)
4 BUSATTO Thomas 1,00 14.590 ASD River Club Padova (Tubertini)
5 PROCACCI Sergio 1,00 9.880 Pesca Club Teramo (Milo)
6 BACELLE Maurizio 2,00 17.260 S.P.D. Team Vicenza (Sifatech Venturieri)
7 CORAZZA Marco 2,00 15.530 Lenza Emiliana (Tubertini)
8 GENOVESI Marco 2,00 13.730 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
9 GELLI Andrea 2,00 12.080 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
10 GIORDANI Alessandro 2,00 9.520 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
11 REVERBERI Francesco 3,00 16.810 A.S.D. Oltrarno (Colmic)
12 BRUNI Alessandro 3,00 15.270 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
13 MAFFEI Luca 3,00 10.020 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
14 RANGONI Gianluca 3,00 8.290 S.P.S.D. Nettuno (Tubertini)
15 LAURENTINI Angiolo 3,00 6.980 A.S.D. Oltrarno (Colmic)
16 PEZZICA Michele 4,00 16.480 SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini)
17 RAVIZZA Simone 4,00 15.070 APSD Sangiulianesi 81 (Colmic)
18 NARDI Giampiero 4,00 7.440 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
19 ZAZZERON Luca 4,00 7.280 ASD Cannisti Club Vicenza (Maver)
20 CESARI Andrea 4,50 6.590 ASD Borghigiana Pellicano (Maver)
21 ALBERINI Gianluca 4,50 6.590 ADPS Aurora Castelletto (Tubertini)
22 LAZZERETTI Gianni 5,00 13.450 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
23 BRACCAGNI Massimo 5,00 12.580 SPS L. Senese Merse Sport (Colmic)
24 SACCANI Michele 5,00 6.660 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
25 SASSI Emanuele 5,00 5.140 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
26 BARANI Francesco 6,00 12.390 Pol. 4 Ville Secchia (Colmic)
27 RAVAGLIA Moreno 6,00 10.900 Lenza Emiliana (Tubertini)
28 MATTEOLI Cristian 6,00 6.520 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
29 CAPELLINI Matteo 6,00 6.360 A.D.S. Lenza Parmense (Maver)
30 NATALI Antonello 6,00 4.860 APSD Caravaggese (Colmic)
31 NARO Michele 7,00 11.570 A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza)
32 ZUCCHINI Luigi 7,00 9.970 ASD Team Crevalcore (Tubertini)
33 SANTONI Andrea 7,00 5.910 A.S.D. Oltrarno (Colmic)
34 GIAMBRONE Andrea 7,00 4.650 Lenza Emiliana (Tubertini)
35 CALOSI Fabrizio 7,00 4.470 ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo)
36 BANDIERI Albano 8,00 10.300 ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini)
37 TESCONI Fabio 8,00 4.380 A.P.S. Il Serchio Lucca Asd (Maver)
38 BONI Andrea 8,00 4.210 A.S.D. Amo Santarcangiolese (Colmic)
39 CORSI Marco 8,00 3.990 A.D.S. Aquafans Team (Sensas Alcedo)
40 CATTANEO Massimo 8,50 9.240 A.D.S. Lenza Parmense (Maver)
41 COLOMBO Emilio 8,50 9.240 ASD Longobardi (Milo)
42 CORRADI Marcello 9,00 9.610 Lenza Emiliana (Tubertini)
43 CORSI Marco 9,00 3.990 T A.D.S. Aquafans Team (Sensas Alcedo)
44 LUNEIA Leonardo 9,00 3.920 A.S.D. Blue River (Maver)
45 DONETTI Simone 9,00 3.120 A.D.S. Lenza Parmense (Maver)
46 COSTANZI Luciano 10,00 9.360 ASD Lo Squalo Diamant (Tubertini)
47 GIUSTI Maurizio 10,00 5.660 Nuova Lenza Montecatinese (Colmic)
48 IPPOLITI Gianmarco 10,00 2.890 A.S.D. Blue River (Maver)
49 LORENZATO Renzo 10,00 2.390 S.P.S. La Ceretana (Hydra)
50 CAUZZI Paolo 10,00 1.740 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)