Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pescagon/public_html/connessionedb.php on line 6
Club Azzurro Under 23
2░ Prova
Idrovia
17/05/2015
1 BILLERI Massimo 1,00 7.170 ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo)
2 RAGAIOLO Alberto 1,00 3.880 A.P.S. Il Pescatore (Milo)
3 GRASSO Gianluca 1,00 3.310 Alto Panaro (Sensas Stonfo)
4 DA PRATO Lorenzo 1,00 2.670 Valdelsa (Colmic)
5 BELTRAMI Filippo 1,00 2.460 ASD Borghigiana Pellicano (Maver)
6 TAGLIABUE Andrea 2,00 3.690 ASD Cannisti Pescaluna (Ballabeni Tubertini)
7 BASILI Edoardo 2,00 3.320 ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini)
8 SAETTI Luca 2,00 2.930 Alto Panaro (Sensas Stonfo)
9 ZAGLI Leonardo 2,00 2.350 ASD Borghigiana Pellicano (Maver)
10 BONELLI Luca 2,00 1.670 Pol. 4 Ville Secchia (Colmic)
11 LUNARDI Simone 3,00 3.410 Alap Tau Lucca (Maver)
12 SCEVAROLI Andrea 3,00 3.210 G.P.S. La Valle (Milo)
13 GALVANI Mauro 3,00 2.500 ASDP Sportivi Fermignano (Colmic)
14 MANZARDO Mattia 3,00 1.830 S.P.S. La Casaleonese (Colmic)
15 CASAVECCHIA Luca 3,00 1.600 ASD G.P.S. Mondolfo (Milo)
16 BERNARDI Matteo 4,00 2.980 Nuova Lenza Montecatinese (Colmic)
17 MUSACCHI Andrea 4,00 1.920 Canne Estensi (Colmic)
18 CIALDI Filippo 4,00 1.780 ASD Borghigiana Pellicano (Maver)
19 DONNINELLI Nicolo' 4,00 1.430 ASDP Sportivi Fermignano (Colmic)
20 CONGIU Leonardo 5,00 2.370 SPSD Cral 1░ Maggio Marcegaglia (Hydra)
21 ZANETTI Mirko 5,00 1.720 S.P.S. La Casaleonese (Colmic)
22 MOLINARI Lorenzo 5,00 1.430 ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini)
23 TODARO Fabio 5,00 1.340 A.P.S. Il Serchio Lucca Asd (Maver)
24 FERRARI Lorenzo 6,00 2.880 ASD Val D'Enza 2000 (Tubertini)
25 VISCIGLIA Pierluigi 6,00 2.130 A.P.S. Treviglio (Colmic)
26 GAGLIOLO Marco 6,00 1.370 A.D.S. La Farnese Torrilese (Colmic)
27 PAULUCCI Giulio 6,00 1.250 A.P. Dil. Poggibonsi (Colmic)
28 CAMPANI Francesco 6,00 1.110 ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo)
29 QUILICI Davide 7,00 1.760 Valdelsa (Colmic)
30 CASPANI Luca 7,00 1.740 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
31 ROTA Federico 7,00 1.170 S.P.S. Dream Team 2000
32 CONTE Maurizio 7,00 1.090 A.S.D. Lenza Club Brezza (Colmic)
33 CASIRAGHI Simone 7,00 1.010 G.P.S. La Valle (Milo)
34 VISCIGLIA Alberto 8,00 1.530 A.P.S. Il Serchio Lucca Asd (Maver)
35 RIBONI Roberto 8,00 1.000 ASD SPS Vizzolo 1982 (Sensas Alcedo)
36 SIRONI Federico 8,00 710 A.D.P. Sommesi (Hydra)
37 MARCHI Nicola 8,00 650 Valdelsa (Colmic)
38 LECORDETTI Matteo 9,00 1.340 A.D.S. Lenza Parmense (Maver)
39 FRANZAROLI Pietro 9,00 680 Nuova Lenza Montecatinese (Colmic)
40 MAGNANI Morgan 9,00 570 S.P.S.D. Il Gambero Milords (Maver)
41 MISSAGLIA Arturo 9,00 480 ASD S.P.S. F.lli Campana (Tubertini)
42 CESTRA William 10,00 1.240 ASD Team Blue Marlin Roma Ggianty (Tubertini)
43 BORELLINI Luca 10,00 660 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
44 LORENZETTI Matteo 10,00 360 S.P.S. La Casaleonese (Colmic)
45 BONVICINI Andrea 10,00 270 Alto Panaro (Sensas Stonfo)