Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pescagon/public_html/connessionedb.php on line 7
Club Azzurro Seniores
2° Prova
24/04/2016
1 CORRADI Marcello 1,00 12.840 Lenza Emiliana (Tubertini)
2 PRANDI Giuliano 1,00 12.730 Lenza Emiliana (Tubertini)
3 LAZZERETTI Gianni 1,00 10.350 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
4 FEDELI Maurizio 1,00 10.100 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
5 BRUSCIA Lorenzo 1,00 8.200 ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo)
6 CAPELLINI Matteo 2,00 11.160 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
7 MAFFEI Luca 2,00 9.580 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
8 ZUCCHINI Luigi 2,00 8.560 ASD Team Crevalcore (Tubertini)
9 MOSCOVALI Vincenzo 2,00 8.070 ASD Longobardi (Milo)
10 SPALLANZANI Andrea 2,00 7.700 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
11 MATTEOLI Cristian 3,00 10.980 A.S.D. Oltrarno (Colmic)
12 CAUZZI Paolo 3,00 8.490 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
13 BRUNI Alessandro 3,00 7.920 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
14 GABBARRINI Cristian 3,00 7.400 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
15 ZAVOLI Oscar 3,00 6.280 A.S.D. Cittą Del Rubicone (Trabucco)
16 BUSANI Marco 4,00 8.660 A.D.S. La Farnese Torrilese (Trabucco)
17 DEGL'INNOCENT Francesco 4,00 8.450 Nuova Lenza Montecatinese (Colmic)
18 SACCANI Michele 4,00 7.210 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
19 CORSI Marco 4,00 7.100 A.D.S. Aquafans Team (Sensas Alcedo)
20 POLESI Andrea 4,00 4.370 Lenza Emiliana (Tubertini)
21 BENASSI Michele 5,00 7.780 Valdelsa (Colmic)
22 RAVAGLIA Moreno 5,00 6.900 Lenza Emiliana (Tubertini)
23 GELLI Andrea 5,00 6.570 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
24 SANTONI Andrea 5,00 6.500 ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic)
25 VALENTINI Paolo 5,50 3.920 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
26 TANI Massimo 5,50 3.920 ASD A.P. Cannisti Senesi (Tubertini)
27 NARDI Giampiero 6,00 7.740 A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic)
28 GALLO Emiliano 6,00 6.510 ASD Galileo Monselicesi (Maver)
29 FERIOLI Simone 6,00 6.310 ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini)
30 SPROCATI Alessandro 6,00 5.260 A.S.D. Amo Santarcangiolese (Colmic)
31 PESCARI Daniele 7,00 6.890 A.D.S. Aquafans Team (Sensas Alcedo)
32 NARO Michele 7,00 6.010 ASD Cannisti Club Vicenza (Colmic)
33 FERRARINI Gionata 7,00 5.590 Lenza Emiliana (Tubertini)
34 PREMOLI Stefano 7,00 5.160 A.S.D. Oltrarno (Colmic)
35 BARANI Francesco 7,00 3.880 ASD Team Crevalcore (Tubertini)
36 GIORDANI Alessandro 8,00 6.170 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
37 NEGRI Fabio 8,00 5.160 S.P.S. Ravanelli (Trabucco)
38 FRIGERIO Marco 8,00 5.160 ASD Cannisti Cesanesi (Milo)
39 CATTANEO Massimo 8,00 4.520 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
40 SCOLARI Maurizio 8,00 3.380 S.P.S. Traghetto (Hydra)
41 VEZZOLI Alessandro 9,00 4.770 A.D.P.S. Le Groane (Maver)
42 PEZZICA Michele 9,00 4.740 SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini)
43 RAVIZZA Simone 9,00 4.360 APSD Sangiulianesi 81 (Colmic)
44 ZANOTTI Simon 9,00 3.910 ASD River Club Padova (Tubertini)
45 SASSI Emanuele 9,00 2.830 A.P.S.D. Pasquino (Colmic)
46 BETTELLA Alberto 10,00 4.540 ASD Pescatori Padovani (Tubertini)
47 PETOCCHI Stefano 10,00 3.560 Alto Panaro (Sensas Stonfo)
48 ROSSI Alan 10,00 3.060 ASD G.P.O. Imolese (Tubertini)
49 PEDRELLI Andrea 10,00 2.630 A.S.D. Alcedo Team (Sensas)
50 BOCCAFOGLI Franco 10,00 2.350 Canne Estensi (Colmic)