"
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pescagon/public_html/connessionedb.php on line 6
The Best Of A3
Classifica Finale
31/12/2015
1 AGUZZOLI Andrea APSD Il Vairone (Maver) 5,00 1-1-1-2 45.050
2 MONTI Alessio ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 6,00 1-1-3-1 49.240
3 BRUSCIA Lorenzo ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 6,00 2-1-2-1 48.420
4 CAPECCHI Nicola ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 6,50 1,5-2-1-2 54.890
5 FRATTI Gianni APSD Il Vairone (Maver) 7,00 4-1-1-1 60.830
6 SOLDATI Roberto ASD A.P. Cannisti Senesi (Tubertini) 9,00 6-1-1-1 51.890
7 CALOSI Fabrizio ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 9,00 4-3-1-1 71.630
8 BOSATELLI Michele ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 9,00 3-2-3-1 35.400
9 ZAGNI Fabrizio ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 10,00 1-1-1-7 48.850
10 MARTINELLI Cristiano Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 10,00 4-2-1-3 43.420
11 PREVEDELLI Marco A.P.S.D. La Canalina (Colmic) 11,00 1-1-4-5 49.750
12 BIGICCHI Simone Lenza Torrelaghese (Colmic) 11,00 6-2-1-2 44.790
13 INNOCENTI Valter A.S.D. Arno Team (Milo) 12,00 1-1-1-9 45.290
14 PICCHI Massimiliano A.S.D. Oltrarno (Colmic) 12,00 7-3-1-1 46.580
15 MELANI Jonathan A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 12,00 6-1-3-2 30.400
16 VERRI Davide ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 12,00 5-3-3-1 61.110
17 BRACCAGNI Massimo SPS L. Senese Merse Sport (Colmic) 12,00 3-3-3-3 49.350
18 OGNIBENE Marcello ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 13,00 1-1-2-9 57.200
19 ALBERINI Gianluca ADPS Aurora Castelletto (Tubertini) 13,00 1-9-2-1 28.780
20 MANETTI Mario A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 13,00 2-8-2-1 56.080
21 MATUCCI Franco ASD A.P.O. (Colmic) 13,00 4-4-1-4 35.370
22 BUONAGUIDI Maurizio Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 13,00 4-2-2-5 45.650
23 BARSANTI Alessandro SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 13,50 3,5-4-3-3 36.400
24 BATTINI Stefano SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 14,00 7-3-3-1 35.910
25 GRISENTI Giovanni S.P.S. Bar Sport Fornacette (Colmic) 14,00 1-4-5-4 35.110
26 PIOLI Luca ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 15,00 7-5-1-2 50.910
27 DEL SARTO Fabio SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 15,00 2-7-5-1 38.280
28 AROLDI Luigi SPSD Boretto Po (Tubertini) 15,00 1-8-4-2 50.860
29 PEZZICA Michele SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 15,00 6-1-3-5 53.560
30 TRUZZI Massimo ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 15,00 2-5-2-6 38.410
31 RUSSO Renato Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 16,00 3-1-3-9 54.150
32 ANCESCHI Andrea ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 16,00 1-3-8-4 41.620
33 GORI Massimiliano A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 16,00 2-9-3-2 55.230
34 NOCENTI Emanuele Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 16,00 6-6-2-2 49.320
35 TEDESCHI Pierluigi ADPS Aurora Castelletto (Tubertini) 16,00 2-2-8-4 43.370
36 PAGLIARI Celestino ADPS Aurora Castelletto (Tubertini) 16,00 3-8-2-3 27.030
37 TOZZINI Roberto A.S.D. Arno Team (Milo) 16,00 7-4-3-2 54.100
38 CONCILIO Emiliano A.S.D. Oltrarno (Colmic) 16,00 7-3-3-3 35.270
39 BERNI Stefano APSD Il Vairone (Maver) 16,50 1-6,5-3-6 55.760
40 CORRADOSSI Gabriele A.S.D. Oltrarno (Colmic) 17,00 3-1-4-9 65.360
41 GAZZARRINI Mario A.S.D. Arno Team (Milo) 17,00 4-5-1-7 45.700
42 MAREMMI Gabriele S.P.S. Bar Sport Fornacette (Colmic) 17,00 3-2-4-8 44.140
43 GIOMI Simone ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 17,00 7-4-4-2 31.960
44 BOMMEZZADRI Luca A.D.S. La Farnese Torrilese (Colmic) 17,00 4-4-3-6 29.790
45 BARTALINI Silvano SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 18,00 6-1-4-7 64.610
46 FORSI Fabio S.P.S.D. Il Gambero Milords (Maver) 18,00 6-7-1-4 52.020
47 MARANGON Stefano ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 18,00 4-5-4-5 45.360
48 SCOTTI Carlo ASD Garisti Piacentini (Mondopesca) 18,50 2-5-5,5-6 38.860
49 MAZZANTI Sandro A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 18,50 5-4-3-6,5 34.460
50 MORELLI Luca A.S.D. Arno Team (Milo) 19,00 8-1-1-9 65.370
51 MENEGARDI Maurizio A.D.S. La Farnese Torrilese (Colmic) 19,00 1-1-8-9 31.140
52 GIUSTI Maurizio Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 19,00 9-6-1-3 52.980
53 CIGNI Cristian A.P.S.D. Pasquino (Colmic) 19,00 1-4-5-9 44.660
54 MORI Niki Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 19,00 5-1-4-9 39.850
55 PARDI Alberto SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 19,00 5-9-1-4 34.490
56 LUMETTI Antonio A.P.S.D. Pasquino (Colmic) 19,00 1-8-6-4 51.980
57 BOCCAZZI Stefano SPSD Boretto Po (Tubertini) 19,00 1-7-6-5 26.150
58 TODARO Ivan ASD Garisti Piacentini (Mondopesca) 19,00 3-9-2-5 29.460
59 BERTOLOZZI Maurizio Lenza Torrelaghese (Colmic) 19,00 2-3-7-7 50.760
60 BERNINI Franco SPSD Boretto Po (Tubertini) 19,00 4-5-8-2 36.220
61 BUTI Eugenio Valdelsa (Colmic) 19,00 5-2-5-7 48.850
62 NANNI Stefano ASD A.P. Cannisti Senesi (Tubertini) 19,00 3-8-4-4 26.790
63 BETTI Lohengrin ASD A.P.O. (Colmic) 19,00 5-5-6-3 36.940
64 LORI Alessio ASD A.P.O. (Colmic) 19,00 6-3-5-5 47.070
65 MUSSINI Claudio S.P.S.D. Il Gambero Milords (Maver) 19,00 5-2-10-2 28.030
66 CESARI Andrea ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 19,50 5,5-1-4-9 54.200
67 POPPI Mauro Pol. 4 Ville Secchia (Colmic) 19,50 3-7-5,5-4 46.280
68 BONAIUTI Marco ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 20,00 7-1-4-8 41.820
69 CIPOLLINI Stefano ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 20,00 9-2-6-3 46.390
70 RAIMO Giovanni A.D.S. La Farnese Torrilese (Colmic) 20,00 9-4-2-5 41.970
71 ROSSI Gionata S.P.S. Bar Sport Fornacette (Colmic) 20,00 3-3-8-6 42.770
72 DEGL'INNOCENT Francesco Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 20,00 4-6-7-3 32.610
73 CHELI Massimo A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 20,00 4-5,5-5-5,5 41.490
74 TESCONI Fabio A.P.S. Il Serchio Lucca Asd (Maver) 20,50 5,5-5-2-8 36.470
75 DI STEFANO Giovanni ASD A.P.O. (Colmic) 20,50 6,5-4-2-8 33.610
76 SALSI Manuel A.D.S. La Farnese Torrilese (Colmic) 21,00 1-9-9-2 40.700
77 BESUTTI Roberto ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 21,00 1,5-9-4-6,5 33.670
78 NIZZOLI Domenico S.P.S.D. Il Gambero Milords (Maver) 21,00 6-7-7-1 24.700
79 ZANICHELLI Andrea SPSD Boretto Po (Tubertini) 21,00 3-7-9-2 23.670
80 CERRI Lorenzo A.D.S. Lenza Parmense (Maver) 21,00 9-7-3-2 42.340
81 NATALINI Salvatore SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 21,00 10-2-5-4 62.170
82 MENCHINI Piero A.S.D. Arno Team (Milo) 21,00 7-2-7-5 48.200
83 PANTALONE Danilo ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 21,00 6-5-4-6 36.000
84 CIAPETTI Andrea ASD A.P.O. (Colmic) 21,50 4-3-9-5,5 33.900
85 MANFREDINI Enzo A.S.D. Arno Team (Milo) 21,50 4-6-5,5-6 31.640
86 ROMANELLI Daniele Valdelsa (Colmic) 22,00 8-7-6-1 39.100
87 LODI Franco Pol. 4 Ville Secchia (Colmic) 22,00 10-2-4-6 31.280
88 LANZA Domenico Pol. 4 Ville Secchia (Colmic) 22,00 7-5-8-2 28.730
89 GUIDI Paolo A.S.D. Arno Team (Milo) 22,00 5-2-5-10 61.600
90 DONATI Matteo Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 22,00 5-2-10-5 35.160
91 BELLI Michele A.S.D. Oltrarno (Colmic) 22,00 3-4-7-8 29.040
92 CITI Nicola SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 22,50 7-6-2-7,5 32.620
93 TALIANI Roberto ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic) 22,50 5-3-7-7,5 31.510
94 GUARNIERI Dino A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 22,50 3,5-5-4-10 25.180
95 RUGGERI Gianluca Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 23,00 9-8-2-4 45.380
96 GUASTI Fabio Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 23,00 9-8-2-4 44.240
97 BELTRAMI Filippo ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 23,00 9-4-6-4 52.130
98 SALSETTA Giovanni ASD A.P.O. (Colmic) 23,50 8-6-3-6,5 39.290
99 BANDIERI Albano ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 24,00 8-9-1-6 24.210
100 FONTANA Andrea SPSD Vasca Azzurra Pappiana (Tubertini) 24,00 2-8-7-7 29.310
101 FAGGELLA David ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic) 24,00 3-3-8-10 30.480
102 ZAMPOLINI Sergio A.D.S. Lenza Parmense (Maver) 24,00 8-5-8-3 34.450
103 CHIRICI Cristiano Valdelsa (Colmic) 24,00 3-6-9-6 40.390
104 CAVANI Paolo ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 24,00 4-6-6-8 36.040
105 PABI Simone A.S.D. Oltrarno (Colmic) 25,00 9-2-4-10 40.730
106 GUERRI Jacopo ASD A.P. Cannisti Senesi (Tubertini) 25,00 5-2-10-8 30.590
107 COPELLINI Paolo APSD Il Vairone (Maver) 25,00 2-10-8-5 23.590
108 PIOLI Stefano ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 25,00 10-7-2-6 32.730
109 BETTARINI Marco Valdelsa (Colmic) 25,00 3-7-5-10 28.950
110 MAESTRINI Francesco ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 25,00 5-10-7-3 27.860
111 MEUCCI Matteo ASD Borghigiana Pellicano (Maver) 25,00 3-9-8-5 32.400
112 CECCHIN Luca giuseppe A.S.D. Oltrarno (Colmic) 25,00 8-3-6-8 43.260
113 MARZUCCHI Marco SPS L. Senese Merse Sport (Colmic) 26,00 10-9-6-1 24.610
114 BERTACCA Luca Valdelsa (Colmic) 26,00 10-9-5-2 28.910
115 GANASSOLI Clark A.P.S.D. Pasquino (Colmic) 26,00 2-6-9-9 23.090
116 SOLDI Giuseppe A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 26,00 8-8-2-8 37.960
117 RENSI Claudio SPS L. Senese Merse Sport (Colmic) 26,00 10-4-9-3 28.010
118 BELLUCCI Francesco Valdelsa (Colmic) 26,00 8-10-5-3 30.200
119 RE Claudio Pol. 4 Ville Secchia (Colmic) 26,00 3-9-7-7 28.310
120 POPOLI Alessandro ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 26,00 4-10-7-5 27.630
121 RICCO' Matteo Pol. 4 Ville Secchia (Colmic) 26,00 5-8-8-5 23.130
122 ZECCHETTI Alan APSD Il Vairone (Maver) 26,50 6,5-4-8-8 54.380
123 BONINI Roberto ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 27,00 10-3-9-5 33.110
124 MILANO Graziano SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 27,00 8-10-6-3 32.880
125 COLARULLO Sandro A.S.D. Arno Team (Milo) 27,00 9-3-8-7 39.050
126 RUOZZI Marco A.P.S.D. La Canalina (Colmic) 27,00 7-7-7-6 44.760
127 FRANCINI Massimo Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 27,50 8,5-8-6-5 30.800
128 TANI Massimo ASD A.P. Cannisti Senesi (Tubertini) 28,00 10-9-7-2 37.230
129 BARSOTTI Sandro ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic) 28,00 10-6-9-3 35.780
130 LUPACCHINO David Nuova Lenza Montecatinese (Colmic) 28,00 6-8-4-10 36.190
131 RADEGHIERI Luca ASDP Gatto Azzurro (Colmic) 28,00 8-5-5-10 26.860
132 SESTINI Andrea Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 28,00 6-10-5-7 24.580
133 GRAZIANI Simone SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 28,00 5-6-9-8 30.230
134 BERTOLACCINI Annibale SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 28,00 5-8-7-8 23.530
135 GIULIANI Fabrizio A.S.D. Arno Team (Milo) 28,50 6-5,5-7-10 39.490
136 PEDRETTI Daniele SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 28,50 7-6,5-9-6 37.420
137 SIMONINI Paolo ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 29,00 2-10-10-7 25.980
138 BANDINELLI Daniele A.P.S. Certaldo (Tubertini) 29,00 5-10-4-10 24.630
139 TEGLIA Guglielmo SPSD Lucchesi Fishing Club (Milo) 29,00 9-5-5-10 43.280
140 FALCIANI Stefano ASD A.P.O. (Colmic) 29,00 6-8-5-10 36.880
141 RINALDINI Corrado Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 29,00 8-7-9-5 34.140
142 MAGOZZI Gianluca ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 29,50 7,5-9-9-4 29.070
143 LAZZARINI Francesco P.S. Val Di Magra (Colmic) 29,50 6,5-9-8-6 21.170
144 RICCI Simone Valdelsa (Colmic) 30,00 10-7-10-3 34.640
145 VISCIGLIA Alberto A.P.S. Il Serchio Lucca Asd (Maver) 30,00 10-4-7-9 34.990
146 MANDELLI Mario A.D.S. Lenza Parmense (Maver) 30,00 8-6-10-6 20.770
147 PUCCI Stefano ASD L.P. Valdera L. Pontederese (Colmic) 31,00 9-5-8-9 45.260
148 MERLI Fabrizio Lenza Aretina Fin-Tes (Maver) 32,00 8-10-10-4 34.770
149 RINALDI Pierluigi ASD Club Pesca Sport Salso Marlin (Tubertini) 32,00 10-10-5-7 21.430
150 VITI Giampiero A.P.D. Lenza Aglianese (Colmic) 32,50 8-9-6-9,5 21.740
151 BALDRIGHI Luca ASD Garisti Piacentini (Mondopesca) 33,00 10-10-10-3 19.770
152 FRATINI Michele Lenza Torrelaghese (Colmic) 33,00 8-10-6-9 29.170
153 IOTTI Maurizio A.P.S.D. La Canalina (Colmic) 33,00 6-9-8-10 24.070
154 GAMBERINI Davide A.S.D. Arno Team (Milo) 33,00 9-8-9-7 19.560
155 GRECO Rocco A.S.D. Oltrarno (Colmic) 33,50 8-10-9-6,5 21.080
156 PALLA Nilo ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 33,50 7,5-8-8-10 22.080
157 CASOLARI Eugenio ASD Il Torrione Barbo Club (Tubertini) 34,00 6-10-10-8 26.270
158 MORA Lorenzo A.P.S.D. La Canalina (Colmic) 35,00 6-10-10-9 15.300
159 RANALDO Lorenzo ASD T.C.A. Firenze (Maver Stonfo) 35,00 10-8-9-8 26.530
160 BIANCHI Franco A.S.D. Arno Team (Milo) 37,00 10-8-9-10 20.760
161 CECCHINELLI Stefano P.S. Val Di Magra (Colmic) 37,00 9-10-10-8 17.100
162 VASOLI Riccardo P.S. Val Di Magra (Colmic) 37,00 10-9-9-9 23.790