"
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/pescagon/public_html/connessionedb.php on line 6
The Best Of A2
Classifica Finale
31/12/2015
1 NARO Michele A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 7,00 1-1-2-1-2 7.620
2 GOVONI Andrea ASD Team Crevalcore (Tubertini) 10,00 2-1-2-4-1 5.810
3 NERI Alberto ASD Castelmaggiore (Maver) 12,00 1-1-1-4-5 6.860
4 ZANOTTI Simon ASD River Club Padova (Tubertini) 12,00 1-5-2-3-1 11.690
5 TESCAROLI Andrea G.P.S. La Valle (Milo) 12,00 5-3-1-1-2 2.630
6 ROSSI Davide A.P.S. Le Aquile (Colmic) 12,00 1-4-4-1-2 9.970
7 MELLONI Gianluca ASD Cannisti Renazzesi (Trabucco) 12,50 2-2-1-5,5-2 4.180
8 BACELLE Maurizio ASD Pescatori Padovani (Tubertini) 13,00 1-2-1-2-7 2.770
9 DROGHETTI Emanuele Canne Estensi (Colmic) 13,00 2-1-1-5-4 10.700
10 WONGWICHIT Sonphon ASD Castelmaggiore (Maver) 13,00 2-4-2-4-1 3.740
11 BONINI Simone G.P.S. La Valle (Milo) 14,00 5-3-2-3-1 3.830
12 CROVETTI Claudio Canne Estensi (Colmic) 14,00 4-2-3-4-1 1.740
13 RANGONI Gianluca S.P.S.D. Nettuno (Tubertini) 15,00 2-1-2-7-3 6.600
14 ZANETTI Mirko S.P.S. La Casaleonese (Colmic) 15,00 6-2-3-1-3 4.010
15 SALARO Nicola S.P.S.D. Nettuno (Tubertini) 16,00 3-4-1-1-7 10.200
16 FORLANI Mauro ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 16,00 1-7-4-2-2 7.890
17 BETTELLA Alberto ASD Pescatori Padovani (Tubertini) 16,00 3-4-4-1-4 5.550
18 FRABETTI Gianluca ASD Team Crevalcore (Tubertini) 17,00 4-1-7-4-1 3.930
19 FELICANI Mauro ASD River Club Padova (Tubertini) 17,00 2-6-2-1-6 2.710
20 CALLIONI Riccardo ASD Team Crevalcore (Tubertini) 17,00 3-3-7-1-3 9.860
21 FASOLATO Alberto ASD Cannisti Club Vicenza (Maver) 17,00 1-4-3-4-5 12.770
22 CREPALDI Oscar APSD Cannisti Club Adria (Maver) 18,00 5-2-6-4-1 3.860
23 GRAPEGGIA Angelo A.S.D. Futura 2000 (Colmic) 18,00 5-1-3-3-6 5.580
24 GHERBIN Piergiorgio ASD Cannisti Club Vicenza (Maver) 18,00 5-5-1-4-3 2.340
25 PILATI Massimo ASD Castelmaggiore (Maver) 18,00 3-4-4-2-5 6.210
26 DOMENICONI Alex A.S.D. Amo Santarcangiolese (Colmic) 18,50 6-2-1-1-8,5 3.480
27 BOTTI Andrea A.S.D. Cittą Del Rubicone (Daiwa) 19,00 1-1-10-6-1 7.180
28 RAGAIOLO Alberto A.P.S. Il Pescatore (Milo) 19,00 1-7-5-4-2 6.790
29 SCARPONI Marco Cannisti Dogana (Colmic) 19,00 2-7-2-3-5 5.950
30 NASSI Mirko ASD River Club Padova (Tubertini) 19,00 3-5-3-6-2 4.520
31 PIASTRA Roberto A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 19,50 3-5-8,5-2-1 4.410
32 UMILIO Graziano APSD Cannisti Club Adria (Maver) 20,00 1-1-8-9-1 6.570
33 ZANOTTI Angelo ASD River Club Padova (Tubertini) 20,00 2-8-2-3-5 6.450
34 GRASSILLI Filippo A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 20,00 7-2-5-3-3 3.560
35 TOMMASINI Luca ASD Castelmaggiore (Maver) 21,00 1-4-5-2-9 3.880
36 LAZZARO Giuseppe ASD River Club Padova (Tubertini) 21,00 1-5-8-2-5 4.420
37 COMPRI Luca ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 21,00 4-9-3-3-2 5.150
38 GAIOTTO Maurizio A.P.S. Cannisti Sandonatesi (Colmic) 21,00 5-6-3-3-4 3.250
39 ANDREOLI Graziano S.P.S. La Casaleonese (Colmic) 21,50 2-3-8,5-7-1 10.820
40 BERGAMI Claudio A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 21,50 8-4-5,5-3-1 1.550
41 MICOZZI Simone S.P.S. La Ceretana (Hydra) 22,00 5-3-6-1-7 3.990
42 MUNER Helenio A.S.D. Futura 2000 (Colmic) 22,00 1-5-4-5-7 4.340
43 FERRI Manuel A.P.S.D. Bellaria -Rimini Miramare (Maver) 22,00 7-5-6-2-2 1.210
44 COLLA Matteo A.P.S. Cannisti Sandonatesi (Colmic) 22,00 5-3-2-8-4 5.980
45 MACCHIAVELLI Loris ASD Castelmaggiore (Maver) 22,00 3-5-3-4-7 7.810
46 MONTI Gianni A.P.S. Le Aquile (Colmic) 23,00 8-1-3-9-2 1.430
47 CONFICCONI Giovanni ASD Val D'Amone (Tubertini) 23,00 5-1-8-6-3 3.000
48 BACCI Gino ASD Castelmaggiore (Maver) 23,00 7-4-7-1-4 1.010
49 MANTOVANI Andrea G.P.S. La Valle (Milo) 23,00 5-3-3-9-3 3.850
50 BEGHELDO Cristiano ASD Garisti Dario Albieri (Tubertini) 23,50 7-2-2-4-8,5 2.810
51 DOMENICONI Nico A.S.D. Amo Santarcangiolese (Colmic) 24,00 1-4-2-9-8 4.080
52 FRANCIOSI Stefano ASD Garisti Dario Albieri (Tubertini) 24,00 9-1-6-2-6 1.970
53 BERTON Federico ASD Pescatori Padovani (Tubertini) 24,00 7-2-8-6-1 3.220
54 MANZARDO Mattia S.P.S. La Casaleonese (Colmic) 24,00 4-9-3-7-1 4.830
55 BUSINARO Mirko A.P.S. Il Pescatore (Milo) 24,00 3-7-1-8-5 3.950
56 FERIOLI Simone ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 24,00 3-2-8-8-3 3.070
57 MOLENA Mario ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 24,00 4-9-3-2-6 4.470
58 GRANDONI Oscar Cannisti Dogana (Colmic) 24,00 4-3-9-4-4 2.450
59 LAMA Sergio S.P.S. Bagnacavallese (Colmic) 25,00 9-7-7-1-1 1.880
60 LORENZETTI Matteo S.P.S. La Casaleonese (Colmic) 25,00 9-2-6-1-7 320
61 POLI Daniele ASD Amici Per La Pesca 2011 (Tubertini) 25,00 3-1-9-9-3 6.410
62 VERZES Vasile sebast S.P.S.D. Nettuno (Tubertini) 25,00 1-3-10-6-5 13.300
63 CANDI Marco G.P.S. La Valle (Milo) 25,00 3-8-5-2-7 4.010
64 DONDI Luciano ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 25,00 5-6-4-7-3 2.340
65 CEVOLI Franco A.P.S.D. Bellaria -Rimini Miramare (Maver) 25,00 4-7-4-5-5 3.080
66 ANTOLINI Andrea A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 26,00 3-7-9-6-1 2.870
67 BORDIN Moreno ASD Team Crevalcore (Tubertini) 26,00 6-5-4-8-3 1.640
68 PARENTI Luca Cannisti Dogana (Colmic) 26,50 9-3-10-2-2,5 1.610
69 PISCAGLIA Luca A.S.D. Cittą Del Rubicone (Daiwa) 26,50 3-8-5-8,5-2 4.890
70 CALZOLARI Fabio A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 26,50 5-6-3-5,5-7 2.600
71 BAZZOCCHI Roberto A.P.S. Le Aquile (Colmic) 27,00 2-8-1-7-9 3.100
72 CECCHINATO Roberto ASD Lenza Veneta (Colmic) 27,00 3-4-1-10-9 4.000
73 MAGRO Roberto ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 27,00 6-7-1-8-5 1.330
74 FURLAN Alessandro ASD Cannisti Club Vicenza (Maver) 27,00 4-2-7-8-6 3.860
75 NALIN Massimo ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 27,00 6-7-2-7-5 3.730
76 MACCHIONI Fabrizio ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 27,00 8-3-8-4-4 4.260
77 LOLLO Valentino ASD Lenza Veneta (Colmic) 27,00 3-8-4-7-5 4.050
78 VANZINI Cristiano Canne Estensi (Colmic) 27,00 7-7-6-3-4 2.770
79 GEMELLI Stefano G.P.S. La Valle (Milo) 27,00 7-6-4-4-6 1.670
80 SANDRINI Paolo ASD Team Crevalcore (Tubertini) 27,00 6-5-4-5-7 2.290
81 DIASPRO Stefano G.P.S. La Valle (Milo) 27,50 9-2-4,5-6-6 800
82 BUSATTO Thomas ASD River Club Padova (Tubertini) 28,00 10-6-1-3-8 410
83 LANDI Enrico federi ASD G.P.O. Imolese (Tubertini) 28,00 1-6-10-5-6 6.370
84 PAVAN Enrico A.S.D. Futura 2000 (Colmic) 28,00 2-7-3-10-6 4.700
85 CALO' Moreno Lenza Club Mogliano (Preston) 28,00 8-9-3-3-5 2.580
86 ZAMA Roberto ASD Val D'Amone (Tubertini) 28,00 8-4-4-7-5 2.110
87 FIGUS Francesco A.P.S. Il Pescatore (Milo) 28,50 1-7-7,5-6-7 6.450
88 BORTOLAN Matteo ASD Cannisti Club Vicenza (Maver) 28,50 2,5-5-7-10-4 1.960
89 GENTILINI Gianluca A.P.S. Le Aquile (Colmic) 29,00 5-7-1-7-9 5.840
90 STEFANATO Loris A.P.S. San Marco 29,00 6-6-7-9-1 1.880
91 ALDEGHERI Daniele ASD Team Crevalcore (Tubertini) 29,00 2-7-6-10-4 4.570
92 SCHILIRO' Alessandro ASD Amici Per La Pesca 2011 (Tubertini) 29,00 8-2-5-5-9 4.840
93 VECCHI Mauro ASD Team Crevalcore (Tubertini) 29,00 8-9-5-3-4 2.270
94 DE STEFANI Daniele ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 29,00 5-4-10-4-6 2.890
95 BUCCI Andrea ASD G.P.O. Imolese (Tubertini) 29,00 7-4-6-5-7 2.260
96 PULGA Pierluigi A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 30,00 9-2-4-5-10 3.710
97 ZANATTA Maurizio Lenza Club Mogliano (Preston) 30,00 4-9-9-7-1 2.780
98 VENTURINI Mauro ASD Val D'Amone (Tubertini) 30,00 9-3-3-10-5 1.850
99 LORO Riccardo ASD G.P.O. Imolese (Tubertini) 30,50 2-10-10-2-6,5 3.400
100 TORTONESI Massimo A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 30,50 10-5-6-6,5-3 710
101 PERETTI Vanni A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 31,00 2-10-1-8-10 4.040
102 TACCHETTO Massimiliano ASD River Club Padova (Tubertini) 31,00 4-7-10-8-2 6.350
103 DE GIOIA Michele A.P.S. Cannisti Sandonatesi (Colmic) 31,00 4-4-5-8-10 3.270
104 PARO Deni A.P.S. Cannisti Sandonatesi (Colmic) 31,50 10-1-9-2-9,5 420
105 ASNICAR Giovanni ASD Pesca Sport FE Casumaresi (Tubertini) 32,00 6-9-9-1-7 3.110
106 POLLIS Tiziano ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 32,00 10-2-2-9-9 1.870
107 TIRELLI Gianni G.P.S. La Valle (Milo) 32,00 6-8-8-8-2 5.770
108 BONOTTO Mauro A.P.S. San Marco 33,00 9-8-8-3-5 140
109 MANFRINATO Amino APSD Cannisti Club Adria (Maver) 33,00 4-9-8-8-4 6.780
110 MARCELLAN Alberto ASD River Club Padova (Tubertini) 34,00 10-6-9-1-8 1.440
111 SELVA Pier luigi ASD G.P.O. Imolese (Tubertini) 34,00 4-9-3-10-8 8.010
112 MARIANI Rocky A.P.S. Le Aquile (Colmic) 34,00 9-7-10-5-3 740
113 DE ZUANI Sandro ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 34,00 10-7-6-6-5 3.310
114 LIVERANI Andrea ASD Val D'Amone (Tubertini) 35,00 7-5-7-7-9 2.680
115 PRANTEDDU Mario Team Amo Panigale (Bazza Gipizoo) 35,00 8-5-6,5-5,5-10 2.200
116 BIANCATO Rino ASD Garisti Dario Albieri (Tubertini) 35,50 9-1-9-6,5-10 1.970
117 ROSSI Andrea ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 36,00 8-6-10-3-9 1.900
118 PELLEGATTI Tiziano ASD Garisti Dario Albieri (Tubertini) 36,00 9-6-4-9-8 1.180
119 BARBIERI Massimo ASD Lenza Veneta (Colmic) 36,00 10-5-5-6-10 430
120 BARBIERI Daniele ASD Team Crevalcore (Tubertini) 36,00 7-6-6-9-8 4.450
121 POPPI Piero ASD Team Crevalcore (Tubertini) 37,00 8-10-10-7-2 1.430
122 BAGLIONI Andrea A.P.S. Le Aquile (Colmic) 37,00 8-10-4-10-5 2.170
123 BORGHESANI Giordano S.P.S. La Ceretana (Hydra) 37,00 9-8-8-5-7 1.040
124 SACCHETTI Gianluca S.P.S. Bagnacavallese (Colmic) 37,00 6-7-8-10-6 2.150
125 SIGNORIN Jean pierre ASD Pescatori Padovani (Tubertini) 37,00 7-8-6-7-9 2.190
126 GASPARONI Fabio A.S.D. Minerva Rossoblu 68 (Team Bazza) 38,00 5-8-6-9-10 3.190
127 PIOVAN Graziano S.P.S. La Ceretana (Hydra) 38,00 10-9-6-6-7 110
128 VENTURI Marco ASD G.P.O. Imolese (Tubertini) 38,00 10-7-8-6-7 1.480
129 ROVER Alessandro S.S.D. Amo Club Lonigo (Maver) 39,00 2-10-9-10-8 8.770
130 GRANDI Loris APSD Cannisti Club Adria (Maver) 39,00 7-10-8-4-10 1.780
131 GALVANI Thomas S.P.S. La Ceretana (Hydra) 40,00 10-7-6,5-7-9,5 1.030
132 MORETTI Luca S.P.S. Bagnacavallese (Colmic) 40,00 7-9-8-8-8 1.080
133 PADOVAN Michele ASD Cannisti Club Padova 96 (Rossi Pesca) 41,00 6-10-7-8-10 1.310
134 CASTAGNA Paolo S.S.D. Amo Club Lonigo (Maver) 41,50 10-8-10-6,5-7 3.030
135 PEDRINI Corrado Team Amo Panigale (Bazza Gipizoo) 42,00 10-5-9-9-9 840
136 ZANIBONI Natalino ASD Garisti Dario Albieri (Tubertini) 44,00 10-8-10-10-6 2.710
137 FOSSATO Fausto S.S.D. Amo Club Lonigo (Maver) 45,00 9-10-10-8-8 1.170